بسمه تعالی

اصفهان‌فا حامی انجمن های خیریه و انجمن های مردم نهاد

مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان

 

MajmaKhayerinMadresesaz

شــــماره ثبت :  844

سال تاسیس : 1378


موضوع فعالیت:

ساماندهی کمک های مردمی در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری


شرح مفصل در خصوص انجمن:

مشارکت مردم در امور عام المنفعه که متأثر از آموزه های دینی و اعتقادی است در کشور ما سابقه ای دیرینه دارد

اقبال مردم خیّر و نیک اندیش در عرصه ی مقدس مدرسه سازی نشان از توجه ویژه آنان به نقش تربیت نیروی انسانی در توسعه پایدار است. خیرین مدرسه ساز با درک دقیق و صحیح این موضوع و با اعتقادی راسخ گام در این وادی نهاده و زمینه های شکوفایی استعدادهای کودکان ، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم را بیش از پیش فراهم نموده اند.

اگر چه احداث بناهای آموزشی و اهداء آن به آموزش و پرورش به تعداد محدود در سال های قبل از انقلاب اسلامی به عنوان یک کار ارزنده انجام می گردیده لیکن در سال های پس از انقلاب اسلامی و با افزایش جمعیت دانش آموزی و مشکلات ناشی از آن به یک فرهنگ و باور عمومی تبدیل و شاهد حضور گسترده و چشمگیر نیک اندیشان خیّر در این عرصه بوده ایم. تبلور این حرکت سازنده فرهنگی تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در سال 1378 به منظور جذب هر چه بیشتر خیرین و ساماندهی کمک های مردم در حوزه مدرسه سازی بوده است .این مجمع از بدو تأسیس تا کنون اقدامات موثر و قابل توجهی را در راستای رفع معضلات فضاهای آموزشی ، پرورشی و ورزشی استان به عمل آورده است. هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان طی هفت دوره متوالی ضمن تعامل با مجموعه آموزش و پرورش استان و اداره کل نوسازی مدارس و با جلب اعتماد عمومی و جذب خیرین جدید از سال 1378 تا پایان سال 1394 تعداد 858 پروژه با 5196 کلاس درس و زیربنای 522677 مترمربع احداث ، تکمیل و به آموزش و پرورش تحویل داده است. این مجمع در حال حاضر در  استان بیش از 800 نفر عضو دارد که تعداد 200 نفر از آنان را  بانوان خیّر محترم تشکیل می دهند و در قالب ستادی با عنوان ستاد بانوان خیر مدرسه ساز در راستای جذب بانوان خیر فعالیت می نمایند.در حال حاضر در 16 شهرستان استان نمایندگی یا شعبه مجامع خیرین مدرسه ساز تشکیل گردیده و کمک افراد خیّر و نیکوکار را در حوزه شهرستان خود ساماندهی می نمایند خیرین مدرسه ساز نه تنهادر امر مهم  ساخت مدارس اهتمام جدی داشته و دارند بلکه در تامین سایر نیازهای آموزش و پرورش استان  در حوزه های احداث نمازخانه مدارس ، اماکن ورزشی ، فضاهای پرورشی ، احداث سالن های چند منظوره ، تجهیز مدارس به تجهیزات و امکانات آموزشی متناسب با رشد تکنولوژی روز خدمات شایانی را ارائه نموده اند .

حضور خیرین محترم در عرصه مدرسه سازی ، مرز جغرافیایی نمی شناسد . بگونه ای که هزینه احداث تعدادی از مدارس و فضاهای ورزشی استان توسط نیک اندیشان ساکن خارج از کشور تأمین گردیده است . بخشی از تحولات و تغییرات به عمل آمده در راستای طراحی فضاهای آموزشی با رویکرد معماری ایرانی اسلامی که باعث دگرگونی چهره شهر گردیده مرهون حضور موثر خیرین مدرسه ساز استان می باشد.اگر چه حضور خیرین محترم در عرصه مدرسه سازی بسیاری از مشکلات حاد فضاهای آموزشی را مرتفع نموده لیکن با توجه به تغییرات بوجود آمده در سیستم جدبد آموزشی همچون : یک نوبته شدن مدارس ، اضافه شدن یک پایه به دوره ابتدایی ، وجود مدارس قدیمی ، تخریبی و نیازمند مقاوم سازی می طلبد نیک اندیشان محترم همچنان با قوت یار و پشتیبان آموزش و پرورش باشند .


شماره حساب بانکی جهت کمک های مردمی :   1030800092007 بانک سپه خیابان آمادگاه

شماره حساب بانکی جهت کمک های مردمی :   19000097/49     بانک ملت شعبه خیابان فردوسی

شماره حساب بانکی جهت کمک های مردمی :   0108916705007 بانک ملی شعبه میدان امام حسین(ع)


آدرس انجمن:

اصفهان-خیابان استانداری-بلوار هشت بهشت-مقابل اداره کل آموزش و پرورش-کوچه شهید عقیلی-جنب تالار ادب

تلـــــــفن ثابت :                03132222865

فـــــــــــــکس  :               03132202993

تلفن هــــمراه  :               09133174094


راه‌های ارتباطی در فضای مجازی:

آدرس وب سایت:

   www.khesf.ir   

  پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


 

بارگذاری...
بارگذاری...