رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
  • کد خبر : ۲۵۹۳
  • چاپ خبر : «سنگ نگاره های ایران» تألیف محمد ناصری فرد
تازه های نشر؛

«سنگ نگاره های ایران» تألیف محمد ناصری فرد

کتاب «سنگ نگاره های ایران» تألیف «محمد ناصری فرد» به علاقمندان هنر و تاریخ ایران عرضه شد.

اصفهان‌فا – سنگ نگاره ها یا هنرهای صخره ای، کهن ترین آثار تاریخی و هنری بجای مانده از بشر هستند. به تعبیری بستر به وجود آمدن حروف رمزی، خط، تبادل پیام، زبان، تاریخ، اسطوره ها، هنر و فرهنگ از سنگ نگاره هاست و آنها از بهترین ابزارهای رمزگشایی ماقبل تاریخ هستند. تعداد آنها فقط در یک منطقه محدود در ایران به بیش از ۲۱ هزار مورد می رسد که  عمر بعضی از آنها به چهل هزار سال می رسد و بشر تا کنون موفق به کشف هیچ پدیده تاریخی و هنری بدین قدمت نشده است.
محتوای کتاب کتاب سنگ نگاره های ایران با بیش از ۲۰۰۰ تصویر شناسنامه دار، گزارش هایی از عمق تاریخ و هنر ایران است که اغلب از اسناد دست اول هستند و برای نخستین بار در ایران معرفی می شوند.
این کتاب برای محققان عرصه های جامعه شناسی، انسان شناسی، تبارشناسی، باستان شناسی، متخصصین رقص های آئینی و جادو نگاری، متخصصان خط و پژوهشگران سیر تطور، هنرهای نمایشی، اسطوره شناسی، تاریخ نگاران، کاوشگران گردشگری، زمین شناسان، زیست شناسان، متخصصان جغرافیای اقلیمی، گرافیست ها، نمادشناسان و افرادی که به تاریخ ایران عشق می ورزند جالب و کمک کننده است.
کتاب سنگ نگاره های ایران دارای ۵۳۳ صفحه است که ۲۳۰ صفحه آن رنگی گلاسه، اندازه ی آن رحلی (A4) و از جلد گالینگور و پوشش گلاسه تشکیل شده است.

منبع: ایمنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “«سنگ نگاره های ایران» تألیف محمد ناصری فرد”

  • سلام، پایگاه محترم خبری تحلیلی اصفهان فرهنگ و هنر. از لطف شما جهت معرفی کتاب سنگ نگاره های ایران، نمادهای اندیشه نگار، بسیار سپاسگزاریم. یک ماه پیش کتاب سنگ نگاره های ایران، زبان مشترک جهانی در خانه اندیشمندان تهران رونمایی شد که حدود ۷ محوطه از سنگ نگاره های استان اصفهان نیز در آن برای نخستین بار معرفی می شود. در این کتاب هنرهای صخره ای کهن ایران، با دیگر نقاط جهان تطبیق داده شده است. بعضی از آثارهنری کهن بجا مانده از نیاکان، بقدری با نمونه های جهانی شباهت ظاهری و مضامین همگون دارند، که گویی یک نفر خالق همه ی آن آثار تاریخی هنری کهن بوده است. باز هم سپاسگزاریم. http://iranrockart.com/pages/?1072