رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
  • کد خبر : ۲۶۳۷
  • چاپ خبر : جشنواره زاینده رود عامل پویایی جامعه ادبی است
داور دومين جشنواره سراسري دانشجويي داستان كوتاه زاينده رود؛

جشنواره زاینده رود عامل پویایی جامعه ادبی است

داور دومین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود گفت: این جشنواره به دور از جنجال ها و هیاهوهای حاکم بر محافل ادبی بر اساس توانمندی های خود سعی در پویایی جامعه ادبی و ترغیب قشر جوان به مطالعه داشته است.

اصفهان‌فا – جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود برای اولین بار در سال ۹۳ برگزار و با استقبال بی نظیری از سوی دانشگاهیان روبرو شد به طوری که ۳۰۰ اثر داستانی تا پایان مهلت مقرر آن سال به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
سیاوش گلشیری، از داوران دومین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود صبح امروز در نشست خبری که در ارتباط با چگونگی برگزاری این جشنواره در سال جاری اظهار کرد: هدف برگزاری این جشنواره تحکیم و تقویت خلاقیت دانشجویان و کشف استعدادهای ادبی و حمایت از این استعدادهاست.
وی ادامه داد: در جشنواره امسال علاوه بر بخش های آزاد و ویژه با موضوع زاینده رود، بخش داستان کوتاهِ کوتاه نیز اضافه شده و دانشجویان علاقه مند می توانند در هر سه بخش جشنواره شرکت کنند.
به گفته داور دومین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود، ایجاز و سادگی دو ویژگی منحصر به فرد بخش داستان کوتاهِ کوتاه است و شرکت کنندگان باید داستان های خود را حداکثر با صد کلمه به پایان برسانند.
گلشیری زاینده رود و اثرات خشکسالی بر آن را از موضوعات محوری بخش ویژه این جشنواره دانست و گفت: در این بخش داستان ها باید در نهایت ۶ هزار کلمه باشد.
وی با اشاره به میزان جوایز جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود، عنوان کرد: به نفر اول این جشنواره ۱۵ میلیون ریال، به نفر دوم ۱۰ میلیون ریال و به نفر سوم بخش اول ۵ میلیون ریال، به نفرات برتر بخش ویژه، ۱۰ میلیون ریال و به اثر برتر بخش کوتاه کوتاه ۵ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح یادبود جشنواره اهدا می شود.
داور دومین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود معتقد است: این جشنواره به دور از جنجال ها و هیاهوهای حاکم بر محافل ادبی بر اساس توانمندی های خود سعی در پویایی جامعه ادبی و ترغیب قشر جوان به مطالعه داشته است.
گلشیری در ادامه از داوری آثار توسط مهدی یزدانی خرم و بلقیس سلیمانی خبر داد و گفت: این افراد از نویسندگان و منتقدان برجسته جامعه ادبی هستند که در طول جشنواره از آن ها بهره خواهیم برد. البته آنچه در داوری آثار برای داوران اهمیت دارد در درجه اول داستان بودن اثر و در مرحله بعدی پتانسل ساختاری آن است.
وی با تاکید بر اینکه تنها به دنبال برگزاری جشنواره نیستیم یادآور شد: اختتامیه این جشنواره نیز با برگزاری کارگاه‌ها، نشست‌های تخصصی و میزگرد و با حضور نویسندگان مطرح کشور همراه خواهد بود.

منبع: ایمنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه