رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
  • کد خبر : ۲۶۳۴
  • چاپ خبر : «فروشنده» در شبکه نمایش خانگی
با بیش از ده روز تاخیر؛

«فروشنده» در شبکه نمایش خانگی

اصفهان‌فا – فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی که قرار بود ۸ دی ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع شود از امروز (دوشنبه ۲۰ دی ماه) وارد این شبکه خواهد شد. اوایل دی ماه و در حالی که هنوز اکران فیلم فروشنده در برخی سینماهای تهران و شهرستان‌ها ادامه داشت، نسخه بازبینی این فیلم به صورت قاچاق در بازار […]

اصفهان‌فا – فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی که قرار بود ۸ دی ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع شود از امروز (دوشنبه ۲۰ دی ماه) وارد این شبکه خواهد شد.

اوایل دی ماه و در حالی که هنوز اکران فیلم فروشنده در برخی سینماهای تهران و شهرستان‌ها ادامه داشت، نسخه بازبینی این فیلم به صورت قاچاق در بازار عرضه شد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که این فیلم هر چه سریع‌تر برای نمایش خانگی آماده و توزیع شود.

بر خلاف پیش‌بینی‌ها فرهادی شب گذشته (۱۹ دی برابر با ۸ ژانویه‌ ۲۰۱۷) در مراسم گلدن گلوب جایزه‌ای را برای این فیلم دریافت نکرد.

فیلم فروشنده در کنار تونی اردمان به کارگردانی مارن آده، او به کارگردانی پل ورهوفن، الهه‌ها به کارگردانی هدی بنیامینا و نرودا به کارگردانی پابلو لارایین دیگر نامزدهای بخش فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان هفتادوسومین دوره جایزه گلدن‌گلوب بود.

فروشنده هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است که در بخش رقابت اصلی جشنواره کن ۲۰۱۶ حضور داشت که در این مراسم جایزه بهترین فیلم‌نامه به اصغر فرهادی رسید و شهاب حسینی هم برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد.

فروشنده نماینده ایران در مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ است.

این فیلم با بازی شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، فرید سجادی حسینی، بابک کریمی و مینا ساداتی در پایان زمان اکران خود موفق شد رکورد بیشترین فروش آثار سینمایی در ایران را بشکند و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود.

منبع: فیلم نت نیوز

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه