رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
  • کد خبر : ۲۶۵۲
  • چاپ خبر : جوانان توانایی خلق آثار ادبی خاص و فاخر را به ارمغان می‌آورند
رییس مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان؛

جوانان توانایی خلق آثار ادبی خاص و فاخر را به ارمغان می‌آورند

جوانان توانایی خلق آثار خاص و فاخر را به ارمغان می‌آورند. و این نقطه‌ عطفی برای همکاری با جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود است.

اصفهان‌فا – الهه رضایی در نشست خبری جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود اظهار کرد: هدف این مرکز که از ابتدای سال ۹۵ فعالیت‌های خود را آغاز کرده است، ایجاد مرجعیت پایدار علمی و عملی، رشد و تربیت استعدادهای نو درزمینه خلق آثار ادبی بوده و است.
وی ادامه داد: در راستای تحقق این اهداف با مراکز خصوصی و دولتی فعال در این زمینه تاکنون همکاری‌های بسیاری از جمله همکاری با همشهری داستان یا دانشکده ادبیات دانشگاه اصفهان و .. داشته‌ایم.
رضایی اظهار کرد: همچنین از دیگر فعالیت‌های این مجموعه برگزاری کارگاه‌های آن‌گاه داستان و داستان‌نویسی است که به تازگی گاه چهارم آن را با همکاری دوستانمان در نشریه‌ اصفهان نیمروز آغاز کرده‌ایم.
وی با اشاره به پتانسیل قشر جوان در این زمینه افزود: مهم‌ترین مخاطب مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان قشر جوان جامعه است. چراکه این جوانان هستند که توانایی خلق آثار خاص و فاخر را به ارمغان می‌آورند. و این نقطه‌ی عطفی برای همکاری با جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود است.
همچنین سعیده سیاحیان از اعضای هیئت این مرکز و کتابخانه تخصصی ادبیات گفت: مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان در راستای عملی ساختن برنامه‌های پیش رو با همکاری جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود، تصمیم دارد کارگاه‌های مشترکی را  با محوریت قرار دادن موضوع این جشنواره برگزار کند.
وی ادامه داد: تاکنون کارگاه‌هایی نیز به‌صورت هفتگی یا ماهیانه با حضور اساتیدی چون حسن میر عابدینی در این مرکز برگزارشده است که امید است این فعالیت‌ها در آینده و با همکاری جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود در آینده به شکل بهتری نیز ادامه داشته باشد.
منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه