رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
  • کد خبر : ۲۶۴۹
  • چاپ خبر : نمایشگاه نقاشی «گوشه‌های اصفهان»
تا 20 بهمن ماه برپاست؛

نمایشگاه نقاشی «گوشه‌های اصفهان»

نمایشگاه نقاشی «گوشه های اصفهان» در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپاست.

اصفهان‌فا – نمایشگاهی از آثار نقاشی «جهانگیر شهدادی»  با عنوان «گوشه‌های اصفهان» در موزه هنرهای معاصر برگزار شده است.
جهانگیر شهدادی در سال ۱۳۲۲ در نایین به دنیا آمد و در سال ۱۳۵۱ از دانشگاه تهران در رشته معماری فارغ‌التحصیل شد. وی از سال ۱۳۶۴ تصمیم گرفت تمام فعالیت‌های خود در زمینه‌های معماری و مجسمه سازی را به کناری بگذارد و فقط در نقاشی فعالیت کند. حاصل این کار نمایشگاه‌های متعدد بسیاری از آثار او در داخل و خارج از کشور و همچنین نگارش مقالات متعددی در زمینه نقاشی ایرانی بود. شهدادی همچنین تحقیقاتی در زمینه نقاشی غربی نیز انجام داد که حاصل آن به کتاب «دانش سری، راز اعتلای نقاشی اروپا از رنسانس تا قرن بیستم» ختم شد. همچنین کتاب «تاریخ زیبایی» نوشته اومبرتو اکو که با ترجمه هما بینا از سوی موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری «متن» فرهنگستان هنر منتشر شد، با مقدمه و تعلیقات این هنرمند و محقق راهی بازار کتاب شده است.
جهانگیر شهـــــدادی علاوه بر نمـــایش آثـــارش در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی، اغلب در سخنرانی در دانشکده‌های هنر نیز حضور داشته  است. این هنرمند نقاش در یکی از سفرهای خود، در پاییز ۱۳۷۶، برای معرفی آثار مدرن ایران و هنرمندان آن به هنردوستان و هنرمندان اصفهانی، نمایشگاهی از آثار نقـــاشان و مجــــسمه سازان مشـــهور معاصر ایرانـــی در دو گالری کلاســـیک و کوثر اصفهــان برپا کرد.وی این حرکت فرهنگی را «پل اصفهان» نامید و در طی نمایشگاه‌ها، سخنرانی‌هایی نیز درباره هنر ایران و غرب توسط اساتید هنر در موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار کرد.
نمایشگاه نقاشی «گوشه‌های اصفهان» با نمایش تعداد ۳۶ عدد از آثار جهانگیر شهدادی، تا ۲۰ بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپاست و علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه ساعت ۱۶ بعدازظهر در محل موزه هنرهای معاصر مراجعه کنند.

منبع: ایمنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه